46479926 1977090625713264 8488408690473304064 nFOTO

Šestidenní je již minulostí a český World Trophy tým skončil na 7. místě ve světové trofeji. Vyhrála Austrálie, 2. USA a 3. Itálie, v juniorské trofeji vyhrála Itálie 2. USA a 3. Francie.

Motosport Bozkov skončil v klubové soutěži 11. a Motokrosovaskola.cz-Motosport Bozkov 37.

 Kompletní výsledky v příloze. 

 

 

 

 

 

ISDEdia6 1

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_6.den_CT_final.pdf)ISDE 2018_6.den_CT_final.pdf73 kB
Download this file (ISDE 2018_6.den_final.pdf)ISDE 2018_6.den_final.pdf33 kB

46362743 1975733955848931 4217430277175115776 nPátý den zůstává český World Trophy tým na 7. místě. Nejrychlejší z našich Kryštof Kouble 30. celkově a ve třídě E2 14., Patrik Markvart 37. celkově a ve své třídě E1 9., Jaromír Romančík 39. a ve třídě E2 18. a Jiří Hádek 61. a ve třídě E3 18. Motosport Bozkov poskočil na 11. místo a Motokrosovaskola.cz-Motosport Bozkov na 37. místě. V celkovém pořadí World Trophy vede 1. Austrálie 2. USA a 3. Itálie, Junior World Trophy 1. Itálie, 2. USA a 3. Francie.

FOTO

93. ročník Šestidenní motocyklové soutěže se blíží ke svému konci. Jezdci za sebou mají pět dnů prašným terénem a dneškem ukončili endurovou část.Zítra na ně čeká závěrečný motokros, který je celý připravený na písčité pláži. Ráno nebo spíše v poledne startuje jako první z českého trophy týmu Patrik Markvart v čase 12:19 hod. 12:32 Romančík, 12:35

 

 

 

 

zdroj: Paja-enduro.cz

ISDEdia5 1

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_5.den.pdf)ISDE 2018_5.den.pdf28 kB
Download this file (ISDE 2018_5.den_CT.pdf)ISDE 2018_5.den_CT.pdf65 kB

Čtvrtý den zůstává český World Trophy tým na 7. místě. Nejrychlejší z našich byl Patrik Markvart celkově 30. a ve třídě E1 7., Kryštof Kouble celkově 40., ve třídě E2 17 a Jaromír Romančík hned za ním celkově 41., ve třídě 18 a Jiří Hádek celkově 59. a ve třídě E3 20. Na předních pozicích v týmech se nic nemění 1. Austrálie., 2. USA a 3. Itálie, Junior World Trophy tým 1. Itálie 2. USA a 3. Francie. Celkové výsledky v příloze. 

46449381 1974441355978191 7037198627667705856 oFOTO

Jezdci mají za sebou další náročnou etapu, která měřila 297 km. Vysoké teploty, sucho, prach a hodně rozbité testy. Český trophy tým zůstává po čtvrtém dnu na sedmém místě.

V osm hodin ráno se opět depem rozezněl zvuk motocyklů a první jezdci se vydali na trať. Po včerejším zasedání jury se rozhodlo, kvůli bezpečnosti jezdců, startovat po dvojici. Do rychlostních zkoušek jezdci mohli najíždět po třiceti vteřinách. Prach během tohoto intervalu stihl odvát a testy tak nebyly nebezpečné. V prvním kole byla zrušena první rychlostní zkouška a to enduro test. ˇ Pořadatel část testu ukropil a čekalo se do druhého kola, zda jezdci test pojedou či ne. Ještě dvacet minut před přijetím prvního jezdce do časové kontroly, která se nacházela hned vedle enduro testu, nikdo nic nevěděl. Test nakonec pořadatel uznal průjezdným a jezdci se do něho s vervou pustili. Našim jezdcům sedl a zajeli na něm skvělé časy. Kryštof Kouble se v prvním kole svými časy vrátil do top 20 a vypadalo vše, že pojede na parádní výsledek. V druhém kole v předposledním testu přišla chyba. Kryštof na enduro testu nevyjel výjezd a ztratil tam přes půl minuty. Zachyboval i na posledním testu v řečišti a znamenalo to propad na čtyřicáté místo. Nejlepším z našich byl dnes Patrik Markvart, který skončil na třicátém místě v absolutním pořadí a ve své třídě E1 si drží 7. místo. Jaromír Romančík 41. místo a Jiří Hádek 58. místo v absolutním pořadí. Zítra na jezdce čeká nová etapa. Největší porce kilometrů a to 307. Šest časových kontrol a šest měřených rychlostních zkoušek. Tyto testy budou velice technicky náročné a poměrně dlouhé na jízdu. Všechny tři enduro testy budou jezdci zajíždět okolo deseti až jedenácti minut.

Pátečním dnem tak skončí endurová klasická část a v sobotu se vše přesune na závěrečný motokros.

Zdroj: Paja-enduro.cz

Motosprot Bozkov - 

Zdravíme z čtvrtého dne, dnes byl na programu stejný okruh jako ve středu. Po včerejším dni byl zrušen jeden test, kvuli prachu. Ten stejný se nejel ani dnes s tím, že se otevře možná na druhé kolo a tak se i stalo. Po včerejším dni se vydal na trať první Robo, celý den se mu na testech dařilo a neměl ani žádné velké problémy. Z našeho týmu byl proto nejrychlejší. Tomáš s Milanem jeli dost vyrovnaně a dnes se jim také vyhnuli větší problémy. Z této dvojice byl nakonec lepší Milan, který těžil na jednom z testů, který mu sednul a Tomáš na něm nedokázal jet tak rychle. V součtu dne, jeli kluci vyrovnané výkony a to jim zajistilo další posun ve výsledkové listině. Jezdci pomalu klepaji na dveře první desítky, když dnes obsadili po čtyřech dnech 12. místo v klubech. Posun výš je ještě reálný a do konce soutěže zbývají ještě dva dny. 
Kuřt si dnes vybral svojí dávku smůly. Včera kdy nachatyl trestné minuty na trati, si dnes zlepšil náladu. Trať objel čistý, testy ho bavili a jelo se mu dobře. Bohužel po posledním testu objevil závadu na spojce své motorky. V prefinishi se snažilo přijít co se stalo, nakonec se problém objevil v povolenem spojkovem koši. Zjištění a oprava závady zabrala ale dost času, tudíž Kuřt opět nachytal tvrdé minuty. Motorku má ale v pořádku a zítra vyráží do dalšího dne.

Čekají nás ještě dva dny, tak držte palce a budeme všichni doufat, ze se jeste podaří výsledek vylepšit.

Motosport Bozkov je na 12. místě a Motokrosovaskola.cz - Motosport Bozkov na 38. místě.

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_4.den.pdf)ISDE 2018_4.den.pdf26 kB
Download this file (ISDE 2018_4.den_CT.pdf)ISDE 2018_4.den_CT.pdf61 kB

ISDE idnes2

V posledních několika letech se motocyklová olympiáda proměnila. Šestičlenné týmy v hlavní soutěži o Světovou trofej se zúžily na čtyři jezdce, kteří museli celou soutěž dokončit. Letos se však budou poprvé počítat výsledky jen prvních tří. Celý článek:

Zdroj: https://auto.idnes.cz/sesuidenni-motocykl-motokros-zavod-olympiada-fqa-/motorky.aspx?c=A181114_165810_motorky_fdv

Třetí den se posouvá český World Trophy tým na 7. místo i díky tomu, že dnes vypadl nejrychlší jezdec Chile. Dnes byl také jeden test kvůli prašnosti zrušen a panovaly vysoké teploty. Nejrychlejší z českých jezdců byl Patrik Markvart celkově na 35. místě a ve třídě E1 10., hned za sebou skončili celkově Kryštof Kouble celkově 39. a ve třídě E2 19. a 40. Jaromír Romančík a ve třídě E2 20.Jiří Hádek celkově 65. a ve třídě E3 22. Pořadí na prvních třech místech World Trophy zůstává stejné 1. Austrálie, 2. USA a 3. Itálie, Junior World Trophy 1. Itálie, 2. USA a 3. Itálie. 

Motosport Bozkov je na 14. místě a Motokrosová škola - Motosprot Bozkov na 38.

isde 2018 3.den

FOTO

"Třetí den jezdci absolvovali jezdci novou etapu, která měřila 297 km s třemi časovými kontrolami a třemi měřenými rychlostními zkouškami na kolo. Start dnešní etapy byl v osm hodin. 

Rtuť teploměru během dopoledne vystoupala k tropickým teplotám přes 30°C. Na trati i testech se opět hodně prášilo. Ve druhém kole byl zrušen enduro test, neboť prachový oblak v lese a údolí zůstal sedět a došlo k mnoha pádům a zraněním.
Na tomto testu měl pád i náš jezdec Jiří Hádek, který si poškodil spojkový válec. Zbytek testu a přejezd do další časové kontroly dojížděl bez spojky.
Pádu se dnes nevyvaroval Kryštof Kouble, který si poranil pravý kotník.
Jaromír Romančík se na tvrdém, prašném, kamenitém povrchu nemohl dostat do svého pondělního tempa.
Středeční etapa svědčila Patriku Markvartovi, který byl dnes z našich jezdců nejrychlejší. Vynikající časy zajížděl na cross testu v kamenitém řečišti, kde se řadil mezi nejrychlejší jezdce ve své třídě E1.
I přes tyto problémy a těžkosti se náš trophy tým dostal na sedmé místo.
Pádů dnes bylo vidět mnoho. Jezdci se začínají potýkat s technickými problémy. Dnes vypadl nejrychlejší jezdec Chile. Technické problémy měl i italský jezdec Alex Salvini, kterému se zastavil motocykl přímo na testu. Po osmi minutách ho opravil a pokračoval dále v etapě.
Polovina soutěže je již odjeta a Šestidenní se zítřejším dnem přehoupne do druhé poloviny.
Na jezdce čeká stejná trať jako dnes. 297 km prašným chilským terénem. Na večerní jury se rozhodlo, že v prvním kole bude vynechán dnešní zrušený enduro test a ve druhém kole se uvidí.
Zítra startuje kategorie Vintage a ty tento test absolvují. Po projetí těchto jezdců se uvidí, zda prašná oblaka budou sedět v lesích a údolí. Zda se test pojede či ne budou jezdci vědět s přijetím na tento test ve druhém kole.
Na startovací rampu budou jezdci najíždět pouze ve dvou. Pořadatel natáhl časy do vložek, aby se zabránilo zbytečným pádům a zraněním na testech díky prachu, který jezdce hodně trápí.
Jako první v čase 8:17 vyrazí do čtvrté etapy Patrik Markvart. V čase 8:19 odstartuje tandem Kouble, Romančík a v 8:32 se vydá na trať Jiří Hádek.
Čtvrteční etapa bude odstartována v 8:00 hodin.
Na startovací rampu budou jezdci najíždět pouze ve dvou. Pořadatel natáhl časy. Jezdci tak budou mít 30 vteřin na vjetí do testu. Zabrání se tím zbytečným pádům a zraněním díky prachu, který tady jezdce hodně trápí.
Na večerní jury se rozhodlo, že v prvním kole bude vynechán dnešní zrušený enduro test a ve druhém kole se uvidí.
Zítra startuje kategorie Vintage a ty tento test absolvují. Po projetí těchto jezdců se uvidí, zda prašná oblaka budou sedět v lesích a v údolí. Zda se test pojede či ne budou jezdci vědět s přijetím na tento test ve druhém kole.
Jako první v čase 8:17 vyrazí do čtvrté etapy Patrik Markvart. V čase 8:19 odstartuje tandem Kouble, Romančík a v 8:32 se vydá na trať Jiří Hádek.
 
Zdroj:Paja-enduro.cz
 
Motosport Bozkov : Den 3
Třetí den nám přinesl nový okruh o délce 250 Km a 3 nové testy dvě endura a 1 cross test. Pořadatelé hrozili s těžkou tratí a co slíbili to splnili, okruh byl opravdu náročný, dlouhé přejezdy hodně jezdců nestíhalo a chytali trestné minuty. Nejlépe dnes zajel Robo, kterému testy opravdu sedli a první test dokonce vyhrál ve třídě. Druhý z našich jezdců byl Tomáš, který si moc den neužil, na třetím testu měl pád, při kterém zlomil spojkovou pumpu a nezbývalo nic jiného než jet nejdelší přejezd bez spojky. Naštěstí se mu podařilo do časové kontroly dostat včas na to aby se pumpa vyměnila a jelo se dál. Milan byl kousek za Tomášem a tím se Bozkov posunul na 14. místo. Den to byl náročný a zitra nás čeká stejný kolotoč. Tak doufáme že jsme si smůlu vybrali a vše půjde jak má.
 
 

ISDEdia3y4 1

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_3.den.pdf)ISDE 2018_3.den.pdf26 kB
Download this file (ISDE 2018_3.den_CT.pdf)ISDE 2018_3.den_CT.pdf57 kB

CSC 0107Druhý den zůstáva český World Trophy tým na 8. místo, na prvních místech se pořadí změnilo 1. Australie, 2. USA a 3. Itálie, pořadí v Junior World Trophy tým 1. Itálie, 2. USA a 3. Francie. Nejrychlejší z české reprezentace byl opět Kryštof Kouble celkově na 21. místě a ve třídě E2 11., Jaromír Romančík celkově 32. a ve třídě E2 15., Patrik Markvart celkově 43. a ve třídě E1 10. a Jiří Hádek celkově 63., a ve třídě E3 19. Motosport Bozkov je po 2. dni 17. a Mitokrosovaskola.cz - Motosport Bozkov 60. Kompletní výsledky v příloze. 

 

 

 

 

 

 

FOTO

 

 

 

.

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_2.den.pdf)ISDE 2018_2.den.pdf24 kB
Download this file (ISDE 2018_2.den_CT.pdf)ISDE 2018_2.den_CT.pdf53 kB

46128282 1970201343068859 865073857285849088 nFOTO

VÝSLEDKY v příloze

Nejrychlejší z českých jezdců byl první den Kryštof Kouble absolutně 20. místo, ve třídě E2 12., Jaromír Romančík 25. a ve třídě E2 14., Patrik Markvart absolutně 52. a ve třídě E1 12. a Jiří Hádek 62. a ve třdě E3 18.

V celkovém pořadí World Trophy týmů vede USA, 2. Austrálie a 3. Španělsko, Junior World Trophy vede Itálie, 2. Francie a 3. USA

V klubové soutěži se Motosport Bozkov umístil na 24. místě a Motokrosovaskola.cz-Motosport Bozkov na 72. místě. Kompletní výsledky v příloze. 

 Aktuální informace z každého dne vždy v hlavním zpravodajství na ČT1 v pořadu Branky Body Vteřiny před 20h.

 

 

 

 

"Jezdci mají za sebou 288 km dlouhou etapu s šesti měřenými rychlostními zkouškami. Nejlepší z našich jezdců byl nováček na Šestidenní Kryštof Kouble, který hned od začátk

u zajížděl parádní časy. Dvacátým místem absolutně se zařadil mezi světovou elitu a ve své třídě E2 obsadil 12. místo.

Jaromír Romančík také startuje ve třídě E2 a připisuje místo čtrnácté a v absolutním pořadí mu patří po prvním dnu 25. místo. Druhý test Járovi hodně sedl a zde zajel třetí nejrychlejší čas. S Kryštofem se tak ukázali v TOP 10. Dobře jeli Patrik Markvart s Jiřím Hádkem. Patrikovi se nevyvaroval pádům. Hned na prvním testu spadl a nemohl se dostat do tempa. Přišla ještě jedna chyba, kde nevyjel strmý výjezd a ztratil tam téměř minutu. V absolutním pořadí je po prvním dnu na 52. místě a ve třídě E1 na místě dvanáctém. Jiří Hádek v absolutním pořadí 62. místo a ve třídě E3 18. místo.

 

Letos se měnili opět pravidla pro Šestidenní. Jeden čas se škrtá, takže dnes se škrtal konečný čas Jiřího Hádka. Český trophy tým je tak po prvním dnu na osmém místě. Dnes na jezdce čeká stejná etapa tj. 288 km a šest stejných měřených rychlostních zkoušek, které jsou po prvním dnu hodně rozbité a prašné. Druhý den se již pořadí na startu určuje podle absolutního pořadí. Kryštof Kouble odstartuje do druhé etpy Šestidenní v 8:07 hodin. V 8:09 se za ním vydá Jaromír Romančík. Patrik Markvart odstartuje v 8:18 a čtyři minuty po něm se vydá na trať Jiří Hádek.

 

 

 

 

zdroj: Paja-enduro.cz

 

 

Motosport BozkovPrvní den je za nami. Rano se vše doladilo aby kluci mohli odstartovat, poslední detaili v předstartovním prostoru a kluci vyrazili do prvního kola. Už od rána byla trať ve znamení obrovského prachu, práší se úplně všude a opravdu dost. Hned jsme se snažili věnovat velkou pozornost filtrům, což bylo a bude klíčové pro bezproblémové závodění. Kluci se navíc dnes poprvé seznamovali s motorky od GasGasu. Pocity mají z motorek smíšené ale zvládají to dobře. Podle výsledku to velký problém nebude, jelikož startovali jezdci jako skoro poslední a museli se prokousavat vším dopředu. Přesto dnes obsadil Motosport Bozkov v klubech 23.místo, nejrychlejší Tomáš, Robo a Milan Kottek, měli mezi sebou minutové rozestupy. Start se tedy povedl, všichni jsou v cíli a zítra to samé znovu.
Držte palce 

ISDEdia1y2 1

 

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2018_1.den.pdf)ISDE 2018_1.den.pdf23 kB
Download this file (ISDE 2018_1.den_CT.pdf)ISDE 2018_1.den_CT.pdf47 kB