Kluci4Jezdcům Czech Enduro Teamu Jaroslavu Kalnému, Zdeňkovi Pitelovi a Robertu Friedrichovi se podařilo vybojovat páté místo mezi nejlepšími juniorskými závodníky endura na světě, v rámci 97. ročníku Mezinárodní motocyklové soutěže Enduro. Ta se letos konala v Argentině s centrem ve městě San Juan na severozápadě země.

Tradiční motocyklová soutěž, které se také říká „Motocyklová olympiáda“, odstartovala v pondělí 6. listopadu. Hned první den byl velmi náročný pro všechny jezdce a to z důvodu obrovských teplot, které na sluníčku přesahovaly i 50°C. Spousta závodníků, ať už v nejprestižnější World Trophy, ale i ve Women World Tropy, a také Junior Trophy i v Klubové soutěži musela vzdát a tím se už první den vyřadilo několik národních týmů z možnosti dobrého umístění. Čeští závodníci tento velmi náročný den dokončili na sedmé pozici, ale neobešli se bez problémů. Robert Friedrich propíchl chladič a druhou polovinu dne musel dolévat chladicí kapalinu. V závěrečném servisu jej vyměnil, ale druhý den ráno, kdy mají před startem závodníci na servis 10 minut, musel ještě upravit hadice. To znamenalo, že nezvládl přezout pneumatiky, které měl už po prvním dni ve velmi špatném stavu.

 

Více v příloze TZ Czechenduro Team

Attachments:
FileFile size
Download this file (ISDE 2023_finale.pdf)ISDE 2023_finale.pdf769 kB

isde teamJezdci Jaroslav Kalný ml., Zdeněk Pitel ml., a Robert Friedrich budou reprezentovat Českou republiku na 97. mezinárodní šestidenní v Argentině, kde se představí v juniorské světové trofeji - Junior World Trophy. Šestidenní začíná v pondělí 6.11 a končí 11.11.2023. Manažerem týmu je Zdeněk Pitel st.  

Vše můžete sledovat na CzechEnduroTeam

foto: Marek Vincik