659A4A85 22F3 4602 89D8 9D9C311D9329Seriál Mistrovství Evropy enduro se přehoupnul do své druhé poloviny. Třetí podnik čtyřdílného seriálu se o uplynulém víkendu odjel v sousedním Polsku poblíž města Kielce.

Pořadatel připravil okruh o délce 70 km s třemi měřenými rychlostními zkouškami a třemi časovými kontrolami z toho jedna bez servisu. Jezdci tento okruh absolvovali třikrát. V sedle tak strávili sedm a půl hodiny. Při procházení rychlostních zkoušek bylo pěkné počasí. V pátek s předáním motocyklů do uzavřeného parkoviště se počasí rapidně zhoršilo. Ochladilo se z dvaceti stupňů na deset a začalo pršet.

Tento déšť nepřestal ani při sobotní soutěži což značně ztížilo a zvýšilo náročnost při průjezdnosti trati.

V těchto náročných podmínkách si z našich jezdců nejlépe vedl jezdec ACCR Czech Talent Teamu a Dukly Praha , který si připsal body za druhé místo v absolutním pořadí a druhé místo ve třídě Junior 2.

Deštivé a bláznivé podmínky tentokrát více seděli italskému jezdci Enricu Rinaldimu. Pro českou výpravu byl tento víkend velice úspěšný. Odváží si z Polska osm medailí.

Matyáš Chlum a Jaromír Romančík si ve svých třídách vyjeli první místa.

Druhé místo ve své třídě si vyjeli Jiří Hádek a Patrik Markvart.

Bronzové medaile si odváží Matěj Škuta a Adolf Živný.

Závěrečný podnik se pojede za 14 dnů v Holandsku. Tento podnik se jede jako třídenní a bude se zde rozdělovat hodně bodů.

Zdroj: Paja-Enduro.cz

FOTO

VIDEO

Vše k ME

Výsledky v příloze....