6. denŠestým dnem skončila 92. motocyklová šestidenní ve Francii. Poslední den se jel už jen závěrečný motokros bez přejezdu. Začínalo se od klubových týmů a jednotlivých tříd od nejpomalejších po ty nejrychlejší.

Vyhrála domácí Francie jak ve světové trofeji, tak v juniorské světové trofeji.

World Trophy týmy 1. Francie, 2. Austrálie, 3. Finsko, Junior World Trophy 1. Francie, 2. Itálie, 3. USA, woman world trophy 1. Austrálie, 2. USA, 3. Francie

Nejrychlejší jezdci celkově byli E1 Josep Garcia, E2 Larrieu Loric, E3 Robert Taylor

Český world trophy skončil na 13. místě a juniorský world trophy na 8. místě.

Mezi klubovými tými nejlépe dopadl KBS UAMK na 9. místě, Enduro klub Semily junior na 11.místě, 16. místo Motosport Bozkov 1, KP enduro klub 30. a další.

VÝSLEDKY, FOTO, VIDEO,

6. denŠestým dnem v  sobotu 2.9. 2017 skončila 92. motocyklová šestidenní ve Francii. Poslední den se jel už jen závěrečný motokros bez přejezdu. Začínalo se od klubových týmů a jednotlivých tříd od nejpomalejších po ty nejrychlejší.

Vyhrála domácí Francie jak ve světové trofeji, tak v juniorské světové trofeji.

Konečné pořadí  World Trophy - 1. Francie, 2. Austrálie, 3. Finsko, Junior World Trophy - 1. Francie, 2. Itálie, 3. USA, woman world trophy 1. Austrálie, 2. USA, 3. Francie

 

Nejrychlejší jezdci celkově byli E1 Josep Garcia, E2 Larrieu Loic, E3 Robert Taylor. Nejrychlejším jezdcem celé šestidenní byl francouz ve třídě E2 Larrieu Loic s celkovým časem 3.11.45,68

Český world trophy tým skončil na 13. místě a juniorský world trophy tým na 8. místě. Všichni jezdci české reprezentace podali maximální a vyrovnané výkony a drželi krok se světovou špičkou a odváží si zlatou medaily ze svých tříd.

Robert Friedrich skončil 29. ve tříde E1 (dohromady jsou klasifikovaní všichni jezdci world trophy týmů), Jakub Šefr 23., Milan Engel 25. a Adolf Živný 26. ve tříde E2, Jiří Hádek skončil 13. a Patrik Liška 17. ve třídě E3.

 

Mezi klubovými týmy nejlépe dopadl KBS UAMK na 9. místě, Enduro klub Semily junior na 11.místě, 16. místo Motosport Bozkov 1, KP enduro klub 30. a další.

Byl to skvělý a nezapomenutelný zážitek účastnit se motocyklové olypiády a přinášet každý den informace přímo z centra dění.

Michaela Žaludová & Jiří Žalud

www.czechenduro.cz

 

VÝSLEDKY, FOTO, VIDEO, REPORTY jednotlivých dnů - vše k ISDE 2017

5. denDnes se jel stejný okruh jako včera, tzn. 223 km, 5 měřených testů a 5 časových kontrol. První a čtvrtý test se jel 2x, ale hrozně se na něm prášilo a nebylo vůbec vidět, druhý a třetí test byl od sebe vzdálen cca 10 km ve městě Uzerchen, které bylo kásné a hristorické a přímo centrem tohoto měta vedla i trať. Jezdci zde jeli po úzkých kamamenných schodech, projížděli přímo mezi domy a jeli i po mostě, který překlenoval přímo srdce tohoto města. Místy to měli jezdci úzké jen na šířku řídítek. Pro diváky a fanoušky endura nový a zajímavý pohled.

Bohužel dnes měl hned na prvním testu ošklivý pád Patrik Markvart, ale naštěstí to odneslo „jen“ koleno a je v pořádku. Výpadek jednoho jezdce, ale znamená pro celý český World Trophy tým ztrátu na jakékoliv dobré umístění a jezdci už musí pouze bojovat o medaile ve svých třídách. Velmi dobře, ale jedou všichni jezdci juniorského world trophy týmu, kterým se daří a podávají skvělé výkony a bojují.

Dnes byl nejrychlejší z české reprezentace Jiří Hádek, dařilo se Milanu Englovi, Patrik Liška, Jakub Šefr, Adolf Živný a Robert Friedrich. Všichni jezdci jsou opět kousek od sebe.

Nejrychlejší jezdci dnešního Larriue (FRA), Watson (GBR), Garcia (ESP), Giareneri (ITA) a Milner (AUS), Christopher Nambotin, jede už druhý den se zlomenou rukou. Ale 7minutový náskok Francie i tak zatím stačí na první místo.

Český tým ve světové trofeji se dnes tedy propadl na 13. místo a junioři zůstávají na 8. místě. 

Celkové pořadí World trophy týmy 1. Francie, 2. Austrálie a 3. Finsko, Junior world trophy  1. Francie, 2.  Itálie 3. USA

Zítra poslední, šestý den již čeká na jezdce krátký přejezd a závěrečný motokros přímo u paddocku. V motokrosu se jedou rozjížďky podle dosažených časů v jednotlivých třídách od nejhorších po ty nejlepší.

Pátý den si všechny české klubové týmy polepšily, KBS UAMK 9. místo,  Enduroklub Semily junior 11. místo, Motosport Bozkov 1 15 místo, KP enduro klub 32. místo, Motosport Bozkov 2 58. místo, Enduroklub Smily 150. místo.

VÝSLEDKY, FOTO, VIDEO, VIDEO rozhovory

 

4. den

Dnes se jel úplně nový okruh, který se pojede i zítra pátý den. Jezdci čtvrtý den najeli cca 223 km, okruh se jel jen jednou měl 5 měřených testů a 5 časových kontrol. První a čtvrtý test se jel dvakrát a druhý a třetí test byl od sebe vzdálen cca 10 km. Druhý cross test byl namotaný na motokrosové trati, ale z velké časti jí spíše kopíroval a křížil. Třetí cross test byl namotaný opět na louce, jako většina, ale byly zde i lesní pasáže, což už bylo aspoň trochu víc divácky zajímavé. Pátý test, poslední byl opět přímo v Brive a po 4 dnech už je hodně rozbitý. Celý okruh nebyl nijak zásadně náročný, ale bylo zde i několik kamenitých výjezdů i sjezdů.

V noci pršelo, ale na trati to nebylo skoro znát, jen ráno se na testech aspoň neprášilo a českému týmu měkčí povrch hodně vyhovoval. Dnes jeli všichni opět velmi dobře, vyrovnaně a stabilně.

Nejrychlejší z české reprezentace byl opět Patrik Markvart, který byl 42. celkově, skvěle jel i Jiří Hádek, který byl 47. celkově, Jakub Šefr, Patrik Liška, Adolf Živný , Milan Engel a Robert Friedrich. Všichni jezdci jsou kousek od sebe.

Nejrychlejší jezdci dnešního Garcia (ESP), Larriue (FRA), Watson (GBR), Remes (FIN) a Milner (AUS), domácí hvězda Nambotin, se dnes pravděpodobně po pádu propadl v celkovém hodnocení, ale i tak má francouzský tým velký náskok a zůstává na 1. místě.

Český tým ve světové trofeji se posunul na 7. místo a junioři zůstávají na 8.

Celkové pořadí World trophy týmy 1. Francie, 2. Austrálie a 3. Finsko, Junior world trophy  1. Francie 2. Itálie 3. USA

Klubové týmy KBS UAMK si polepšil na 12.místo, Enduroklub Semily Junior na 14. místo, Motosport Bozkov 1 zůstává na 20. místě a KP enduro klub na 34. místě.

VÝSLEDKY, FOTO, VIDEO, VIDEO rozhovory

3. den

Dnes jeli jezdci už nový okruh, který se jel pouze jednou o délce 247 km, 5 měřených cross testů a 5 časových kontrol. Jezdci znali pouze jeden test, který se jede přímo v Brive a ostatní 4 testy už byly nové. Všechny testy byly cross testy namotané na odkloněné louce, zatáčky kolem nohy i rychlé rovinky. Testy nebyly nijak těžké, ale i když se jelo na trávě na louce hrozně se prášilo a nebylo vůbec vidět. Naštěstí se s tím všichni jezdci české reprezentace popasovali dobře, bez zranění a zásadních chyb, opět jeli jezdci dobře a stabilně. Jen Milan Engel měl dnes na přejezdu pád a musel opravovat motorku, ale vše stihnul ve svém čase a bez penalizace.

Dnes už se ochladilo, bylo zataženo a na některých částech okruhu i pršelo, ale na trati to bohužel není vůbec znát.

Zítra čtvrtý den a pátý se jede nový okruh o délce 223 km, opět se jede jen jednou a obsahuje 5 měřených testů a 5 časových kontrol. První a čtvrtý cross test se jede 2x a pátý test je všem již dobře známý test v Brive.

Nejrychlejší z našich jezdců Patrik Markvart dále Jiří Hádek, Jakub Šefr, Adolf Živný, Milan Engel, Patrik Liška a Robert Friedrich.

Nejrychlejší jezdci  dnešního dne jsou Nambotin (FRA), Robert (USA), Garcia (ESP), Tarroux (FRA), Milner (AUS).

Český tým ve světové trofeji klesl o jednu pozici na  9. místa  a junioři se posouvají na 8. místo.

Celkové pořadí World trophy týmy 1. Francie, 2. Austrálie a 3. Finsko, Junior world trophy 1. Francie 2. Itálie 3. USA

Klubové týmy KBS UAMK zůstává na 13. místě, Enduro klub Semily také zůstává na 16. místě, Motosport Bozkov opět klesnul na 20. místo a KP enduro klub si polepšil na 33. místo.

VÝSLEDKY, FOTO, VIDEO, VIDEO rozhovory

2.denDruhý den byl stejný jako den první tzn. délka 259 km, 5 měřených testů a 5 časových kontrol. Dnes se bohužel hodně prášilo a trať už byla hodně rozbitá.  Teploty opět dosahovaly 40 stupňů, zítra zatím slibuje předpověď i děšť a na další dny i ochlazení. Česká reprezentace jela dnes dobře a vyrovnaně. Nejrychlejší byl z našich Patrik Markvart, Jiří Hádek, Jakub Šefr, Milan Engel, Patrik Liška, Adolf Živný a Robert Friedrich. Dobře si stojí čeští jezdci i ve svých třídách.

Nejrychlejší jezdci dnešního dne jsou Ryan Sipes (USA), Joseph Garcia (ESP), Davide Guarneri (ITA), Daniel Milner (AUS) a první pětici nejrychlejších uzavírá domácí Francouz Christophe Nambotin.

Celý tým české reprezentace nejsou jen samotní jezdci, ale také doprovod a zejména „najížďáci“, kteří najíždějí jezdcům na trati a pomáhají jim, tento rok jsou to Radek Toman, Ondřej Helmich, Robert Šíp, Adolf Živný, Libor Markvart a Jiří Pošík.

Zítra už na jezdce čeká nový okruh, který se pojede jen jeden den a opět jeden okruh. Tentokrát nejsou testy tak vzdálené od paddocku, jako první dva dny, kdy testy byly po silnici vzdálené až 70 km.

Třetí den se pojede okruh o délce 247 km, 5 měřených cross testů a 5 časových kontrol. Jezdci budou znát pouze jeden test, který se jede přímo v Brive a zítra bude jako závěrečný, ostatní 4 testy už budou nové.

Český tým ve světové trofeji se dnes posunul z 9. místa na 8. a junioři se posouvají z 11. místa na 9. místo.

Celkové pořadí world trophy tým 1. Francie, 2. Austrálie a 3. Finsko, junior world trophy  tým1. USA, 2. Franci a 3. Itálie

Z českých klubových týmů si dnes polepšil KBS UAMK tým a je 13., Enduro klub Semily junior zůstává na 16. místě, polepšil si i Motosport Bozkov 1 o jednu příčku na 19. místo a KP enduro klub měl bohužel dnes technické problémy a klesnul o jednu příčku na 35. místo.

VÝSLEDKY, FOTO, VIDEO, VIDEO rozhovory

vysledky17

kompletní výsledky http://www.fim-isde-live.info/

 

týmy   1.den 2.den 3.den 4.den 5.den 6.den konečné pořadí
World Trophy Tým  9.  8.  9.  7.  13.  13.  
Junior World Trophy Tým  11.  9.  8.  8.  8.  8.  
               
Motosport Bozkov 1  20.  19.  20.  20.  15.  16.  
Motosport Bozkov 2  79.  65.  63.  61.  58.  55.  
KP enduro klub  34.  35.  33.  34.  32.  30.  
Enduroklub Semily  152.  151.  148.  151.  150.  148.  
Enduroklub Semily Junior  16.  16.  16.  14.  11.  11.  
KBS UAMK team Unhošť  17.  13.  13.  12.  9.  9.