17952775 1323639887725120 4165593728491979270 n V rámci Mezinárodního mistrovství ČR v endurosprintu se i letos pojede přípravný podnik pro děti a to ve třech kategoriích - automat, 65 ccm a 80 ccm. Doprovodný podnik pro děti je podporovaný Českým olympijským výborem a Autoklubem ČR. 

Jak dětský podnik probíhal vloni můžete vidět

Přípravný podnik dětí 2017 & besedy na ZŠ

 

 

 

IMG 0867

V minulém týdnu proběhla další z besed na Základní škole v Uhlířských Janovicích na podporu a získávání dětí do českého endura. 
Tuto besedu navštívili žáci osmé a deváté třídy. Povídání o čem je enduro se ujal manažer české endurové reprezentace pan Jiří Pošík s dvěmi juniorskými jezdci Patrikem Markvartem a Jiřím Hádkem.
Během besedy se žáci dozvěděli jaký je rozdíl mezi crossovou a endurovou motorkou, jak se enduro jezdí a v jakém terénu, že důležitými prvky jsou měřené testy, které mají endurový či krosový charakter a rozhodující je jejich čas.
Dále byli seznámeni s endurovým motocyklem KTM 450 4T a jeho pravidelnou údržbou, která k tomu všemu patří.
Dozvěděli se něco málo o fyzické přípravě, kdy a jak je co důležité trénovat.
Žákům byly promítána během besedy videa o enduru a závěrem proběhla autogramiáda s jezdci.
Více FOTO

19451956 428295744222049 993560137 oDnes opět proběhla další beseda na podporu a získávání dětí do českého endura, tentokrát na Základní škole v Libiši. Besedy pro děti se účastnili přední jezdci českého endura a to Ondřej Helmich, Adolf Živný, Jiří Hádek a David Vondrák. Jezdci představili motocykl, závody a vše co k enduru patří. Na závěr proběhla autogramiáda.  Více FOTO

Více ZDE

detiNa posledním endurosprintu sezony ve Vysoké Peci se jel i poslední velmi úspěšný přípravný podnik pro děti, který je podporovaný Autoklubem ČR a Českým olympijským výborem. Letos se jely celkem 4 přípravné podniky a zúčastnilo se jich řada dětských jezdců.

Přípravný podnik dětí 2017

Výsledky ze sobotního posledního podniku

 

detiutery17Součástí Mezinárodního mistrovství ČR v enduru&endurosprintu 2017 je přípravný podnik pro děti, který se jel jako předposlední podnik sezony při endurosprintu v Úterý. Tento podnik je podporovaný Autoklubem ČR a Českým olympijským výborem.

17.6.2017 POSLEDNÍ ZÁVĚREČNÝ PODNIK DĚTÍ VE VYSOKÉ PECI. VYHLÁŠENÍ PŘÍPRAVNÉHO PODNIKU ZA CELOU SEZÓNU VE VYSOKÉ PECI 17.6.

Více FOTO

 

detihradiste Součástí Mezinárodního mistrovství ČR v enduru&endurosprintu 2017 je i letos přípravný podnik pro děti a to ve třech kategoriích - automat, 65 ccm a 80 ccm. Doprovodný podnik pro děti se pojede při MMČR a PČR v endurosprintu v Úterý v sobotu 3.6.2017. Startovné bude zdarma, děti si jízdu na motocyklu mohou vyzkoušet a získají hodnotné ceny, tak jak to bylo již v minulém roce. Registrace jezdců proběhne přímo na místě a vše bude upřesněno podle aktuálního počtu přihlášených. Tento podnik je podporovaný Autoklubem ČR a Českým olympijským výborem. 

Přípravný podnik se pojede mezi závodem Mistrovství ČR a Přeborem ČR. Informace z minulého podniku zde.

Přinášíme vám velmi milé poděkování za besedu o enduru, která jak už jsme informovali, proběhla ve středu na základní škole ve Dřísech včetně hezkého videa.

"Dnes naší školu navštívili reprezentanti ČR v Enduru Ondřej Helmich, Patrik Markvart, Robert Friedrich a také předseda svazu Endura pan Jiří Pošik. Velice trpělivě vyprávěli o radostech, které jim tento adrenalinový sport přináší. A my už víme, jaké rozdíly jsou mezi motorkou enduro,
motokrosovou a silniční. Děti si v rekapitulačních dotazech od přednášejících vysloužily samolepky za správné odpovědi. V závěru besedy proběhla autogramiáda všech závodníků. Druhá část programu byla přemístěna ven. Ondřej Helmich děti seznámil se všemi bezpečnostními prvky, které musí závodník mít. Robert Friedrich zajel ukázkovou jízdu i s jízdou po zadním kole. Za to sklidil velký potlesk. Tečkou bylo fotografování dětí na motorce a také společné foto. Velice děkujeme celému týmu za seznámení s tímto sportem a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech. LK"

 

 

zdroj: Základní škola Dřísy