Jan Balaš letos reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní šestidenní na Sardinii v juniorském trophy týmu ve třídě E3. Honza bohužel šestidenní nedokončil, protože ho potkalo zranění.

Honza se dále účastnil také letošního Mistrovství České republiky v enduru, kde skončil na celkovém 3. místě ve třídě E3, stejně tak v hodnocení absolutní junior a také na celkovém 3. místě ve třídě E3 v Mistrovství ČR v endurosprintu.

Balas mensi

 

 

1. Jaká byla šestidenní na Sardinii? Co do organizace a zázemí?

Jelikož to byla moje první šestidenní, tak to bylo velmi zajímavé, jak organizace ze strany pořadatelů, zázemí bylo super, největší má úcta je panu Jiřímu Pošíkovi a všem co se podíleli na zajištění a organizaci zázemí, včetně jídla a spousty fanoušků, kteří byli na trati vidět i slyšet.

2. Co se ti přihodilo druhý den a musel jsi z 6D odstoupit?

Druhý den se mi jelo krásně až do 3 vložky, nebolely mě ruce, měl jsem strašně velkou chuť závodit, :-) ale bohužel ve tzv: ŠNEKU, který se uprostřed obracel a vracelo se k cíli jsem vjel do prachového toboganu a seděl jsem už moc na nádrži, cvakly mi řidítka o doraz a rozházelo mi to řidítka a instinktivně jsem si šlápl na zem pravou nohou, kterou jsem dal moc před přední osu a koleno to nevydřelo, tím pádem jsem nějakých 500 metru do cíle už jen pomalu dojel.

Následky jsou takové, že mi museli dělat plastiku křížového vazu, sešívat meniskus a postraní vaz, za 6 týdnů budu moct na nohu zlehka našlapovat a po dvou měsících začít šlapat na rotopedu a začít chodit na běžky. Plná zátěž by mohla být tak po 4 až 6 měsících, ale záleží jak se s tím tělo vypořádá.

 

1379836 10202313666393235 547391730 n 2

3. Jak by si zhodnotil trať, povrch a náročnost?

Trať byla velmi pěkná, široká, ale i rozbitá, většinou byla na tvrdém povrchu, samé kamení a strašně moc kolejí na výběr a byla zábavná, hodně rychlá a místy i nebezpečná. Přejezd 1. den byl krásný, bylo nádherné počasí, takže krásné panorama.

4. Jsi spokojený se svým umístěním, aspoň za ten jeden den a kousek?

Spokojený moc nejsem, protože jsem vlastně jel jenom jeden den, ale jsem rád že jsem klukům mohl připsat čas, aspoň jsem tam nebyl úplně vniveč.

Chtěl bych poděkovat všem sponzorům a především svému najížďákovi Tomášovi Kubátovi, že byl na každém testu včas a s nadstandardní péčí a svému tátovi za fandění na trati. :-)

Děkuji za rozhovor.

Jan Balaš

1379940 10202313718474537 336371030 n 2foto Matin Valášek